روش اندازه گیری پارکت لمینت

روش اندازه گیری پارکت لمینت

روش اندازه گیری پارکت لمینت

پارکت لمینت و کفپوش‌ پی وی سی از ابزار‌های محبوب برای پوشش کف می‌باشند که در واحد‌های اداری، تجاری و یا مسکونی از آن‌ها می‌توان استفاده کرد. این‌کفپوش‌ها به دلیل تنوع رنگ و طرح٬ وجود لایه‌های مقاوم و راحت بودن نصب٬ گزینه مناسبی برای محل‌های پر رفت و آمد می‌باشند. به همین دلیل در این مقاله به توضیح روش اندازه گیری پارکت لمینت ٬ یکی از این کفپوش‌های محبوب خواهیم پرداخت. اگر شما هم قصد خرید پارکت لمینت را دارید٬ بهتر است تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.

فهرست:

  • پارکت لمینت چیست؟
  • محاسبه مقدار پارکت مورد نیاز
  • محاسبه تعداد پارکت لمینت
  • قیمت پارکت لمینت
  • خرید پارکت لمینت

پارکت لمینت چیست؟

در سال‌های اخیر پارکت‌های لمینتی به دلیل شباهت ظاهری زیاد به پارکت‌های چوبی٬ مقاومت و دوام بالا در برابر آب، رطوبت، گرما و سرما و همچنین نصب آسان و تنوع فراوان طرح‌ و رنگ‌ توانستند٬ مشتریان زیادی را به خود جذب کنند. این پارکت‌ها از چندین لایه مواد HDF یا الیاف چوبِ فشرده(High Density Fiberboard) ساخته شده‌اند که هر اندازه نفوذ آب به این لایه‌های الیاف‌ کندتر باشد٬ دوام پارکت نیز افزایش می‌یابد.

روش اندازه گیری پارکت لمینت
روش اندازه گیری پارکت لمینت

حتما بخوانید: نحوه نصب کفپوش پی وی سی روی کاشی و سرامیک


محاسبه مقدار پارکت مورد نیاز

در اندازه گیری پارکت لمینت ابتدا نقشه‌ی اتاق خود را رسم کرده و به کمک یک متر فلزی٬ طول و عرض اتاق را نیز اندازه بگیرید.

سپس طول و عرض به دست آمده را در هم ضرب کرده تا متراژ مورد نظر بدست بیاید، به طور مثال اگر عرض اتاق 5 متر و طول آن 6 متر باشد٬ دو عدد بدست آمده را در هم ضرب کرده و مقدار اولیه 30 متر مربع به دست خواهد آمد.

در مرحله سوم برای افزایش دقت اندازه‌گیری٬ ده درصد مقدار اولیه را به آن اضافه می‌کنیم. یعنی مقدار نهایی برابر با 33 می‌شود.

روش اندازه گیری پارکت لمینت
روش اندازه گیری پارکت لمینت

اگر اتاق شما مستطیل و یا مربع نبود٬ باید بیشترین عرض و ارتفاع آن را در نظر بگیرید.

برای محاسبه‌ی مقدار کل پارکت لمینت٬ می‌بایست مطابق روش ذکر شده٬ ابعاد تمام اتاق‌ها را بدست آورده و با یکدیگر جمع کنید٬ این عدد٬ متراژ پارکت لمینت مورد نیاز شما می‌باشد.

محاسبه تعداد پارکت لمینت

پس از محاسبه‌ی کل متراژ کف ساختمان٬ از طریق روش ذکر شده٬ باید تعداد پارکت‌های مورد نیاز خود را نیز بدست آورید. این کار را با توجه به برند پارکت لمینت مورد نظر خود انجام می‌دهید. پارکت لمینت‌ها در کارتون عرضه شده و هر کارتون مقدار مشخصی دارد٬ برای بدست آوردن تعداد کارتون٬ می‌توانید متراژ پارکت کل را بر مقدار محتوی هر کارتون تقسیم کرده و تعداد کارتون مورد نیاز خود را بدست آورید. معمولا اعداد به دست آمده با این روش از اعشار برخوردار می‌باشند که بهتر است آن‌ها را به سمت بالا رند کنید.

روش اندازه گیری پارکت لمینت
روش اندازه گیری پارکت لمینت

حتما بخوانید: روش اندازه‌ گیری و محاسبه تعداد رول کاغذ دیواری


محاسبه مقدار قرنیز ساختمان

به دلیل اینکه قرنیز دور تا دور اتاق می‌باشد٬ برای محاسبه‌ی مقدار آن باید محیط اتاق‌ها را بدست آورید. برای این کار طول تک تک دیوار‌ها را اندازه‌گیری کنید و سپس همه‌ی مقادیر را با هم جمع کنید تا متراژ کل قرنیز را بدست آید.

قیمت پارکت لمینت

برای بدست آوردن قیمت پارکت لمینت باید تعداد کارتون‌هایی را که از مرحله قبل بدست آورده‌اید را در قیمت یک کارتون ضرب کنید. البته لازم به ذکر است این مقدار تنها هزینه‌ی خرید پارکت‌ها می‌باشد و شما باید علاوه بر آن هزینه‌ی نصاب و چسب و … را نیز به این مقدار اضافه کنید.

روش اندازه گیری پارکت لمینت
روش اندازه گیری پارکت لمینت

خرید پارکت لمینت

جهت خرید انواع کفپوش و پارکت لمینت با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسب می‌توانید از طریق وب سایت دکوری اقدام نمایید. فروشگاه آنلاین دکوری تمام کفپوش‌های موجود در وب سایت خود را از هر نظر برای شما ضمانت می‌نماید.


حتما بخوانید: انواع رنگ پارکت در دکوراسیون منزل


سخن آخر

امروزه پارکت‌های لمینت به یکی عناصر اصلی دکوراسیون تبدیل شده‌اند. برای تخمین قیمت این پارکت‌ها، ابتدا باید آن‌ها را اندازه گیری کرده و سپس بر اساس برند پارکت مورد نظر خود٬ تعداد کارتون‌های پارکت محاسبه کنید. پس از انجام کارهای ذکر شده می‌توانید برآوردی از قیمت کل پارکت لمینت را بدست آورید.

امیدواریم مقاله روش اندازه گیری پارکت لمینت برای شما مفید واقع شده باشد و توانسته باشیم در اندازه‌گیری پارکت لمینت به شما کمک کرده باشیم. ممنون که تا پایان این مطلب همراه ما بودید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *