تعمیر پارکت لمینت

تعمیر پارکت لمینت

تعمیر پارکت لمینت

پارکت‌ لمینت جزء زیباترین کفپوش‌ها برای ساختمان‌های مسکونی به حساب می‌آید. این پارکت‌ها اغلب به دلیل متریال خاصی که در آن‌ها به کار رفته٬ دارای مقاومت بالایی می‌باشند. با این حال ممکن است بخشی از پارکت به علت ضربه یا خراش دچار مشکل شود و قسمت آسیب دیده نیاز به تعمیر پیدا کنید. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم تا روش‌های تعمیر پارکت لمینت و دلایل آسیب دیدگی آن را به صورت کامل برای شما کاربران عزیز بررسی کنیم تا در صورت مواجه شدن با این مشکل٬ بتوانید به راحتی پارکت خود را تعمیر کنید. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

فهرست:

 • دلایل آسیب دیدگی پارکت لمینت
 • تعمیر خط و خش‌های لمینت
 • تعمیر لمینت باد کرده
 • تعمیر لمینت شکسته
 • هزینه تعمیر پارکت لمینت

دلایل آسیب دیدگی پارکت لمینت

پارکت‌های لمینت به دلایل مختلفی آسیب می‌بینند. یکی از دلایلی که ممکن است موجب آسیب‌دیدگی پارکت‌ها شود٬ درست نصب نشدن آن‌ها است. به همین دلیل باید در زمان نصب٬ دقت لازم را برای این کار داشته باشید.

تعمیر پارکت لمینت
تعمیر پارکت لمینت

دیگر مواردی که موجب آسیب دیدن پارکت می‌شود٬ عبارتند از:

 • زیرسازی اشتباه و عدم دقت در نصب تایل‌های لمینت کف
 • نصب نامناسب اتصالات کلیک تایل‌ها و ساییده شدن آن‌ها
 • افتادن و چسبیدن مواد چسبنده مانند آدامس
 • ریختن آب و یا در معرض رطوبت شدید بودن
 • خراشیده شدن و آسیب‌های سطحی
 • گرما و حرارت

حتما بخوانید: آیا پارکت موریانه میزند؟


تعمیر خط و خش‌های لمینت

یکی از رایج‌ترین آسیب‌هایی که برای پارکت‌ها رخ می‌دهد٬ خط و خش روی آن‌ها می‌باشد. برای شروع تعمیر پارکت لمینت کف ساختمان ابتدا باید از فروشگاه‌های پارکت، کیت تعمیر لمینت و رنگ لمینت متناسب با کفپوش خود را تهیه کنید. سپس قسمت‌های آسیب‌دیده و خراش‌خورده را با کمک کیت تعمیر لمینت تمیز کنید و به کمک دستگاه حرارتی و یا کاردک٬ رنگ لمینت را بر روی قسمت‌های آسیب‌دیده بزنید. این کار را تا زمانی که خط وخش کاملا پر شود٬ ادامه دهید و در مرحله بعد تمام رنگ‌های اضافی را به وسیله‌ی کاردک و سمباده پاک کنید. در آخر می‌توانید به کمک پولیش سطح پارکت را مجددا صاف و یکنواخت کنید.

تعمیر پارکت لمینت
تعمیر پارکت لمینت

تعمیر لمینت باد کرده

برای تعمیر پارکت باد کرده باید ابتدا قسمت‌های آسیب‌دیده را جدا کنید٬ تا بتوانید عامل ایجاد تبله کردن را پیدا کنید. پس از پیدا کردن دلیل و رفع آن٬ می‌بایست آن قسمت را برش داده و با پارکت لمینت جدید جایگزین کنید.


حتما بخوانید: نحوه تشخیص ضد آب بودن پارکت لمینت


تعمیر لمینت شکسته

معمولا تعمیر لمینت شکسته نسبت به تعمیر خط و خش سخت‌تر بوده و اگر به موقع انجام نشود٬ میزان شکستگی و حجم خسارات آن بیشتر می‌شود. اگر شکستگی پارکت به دلیل جابه‌جایی مبل و یا هر جسم سنگین دیگری باشد٬ بهتر است برای جلوگیری از شکستگی بیشتر از چسب مخصوص لمینت استفاده کنید تا شکستگی بیشتر نشود.

تعمیر پارکت لمینت
تعمیر پارکت لمینت

تعویض تایل پارکت لمینت

تنها راه تعمیر پارکت لمینت در صورت شکستگی تعویض تایل‌ها است که باید توسط نصاب و یا یک فرد با تجربه انجام گیرد٬ چرا که نصاب می‌تواند با استفاده از تجهیزات مناسب مانند کاردک‌های تیز، آچار و یا پیچ گوشتی دو سو تایل‌ها را از یک سمت بیرون کشیده و تایل‌های سالم را جایگزین آن‌ها کند.


حتما بخوانید: نحوه نصب کفپوش پی وی سی روی کاشی و سرامیک


هزینه تعمیر پارکت لمینت

نوع ایراد در لمینت و تعمیر و تعویض لمینت در هزینه‌ی تعمیر پارکت‌ تاثیرگذار می‌باشد٬ زیرا برای مواردی که با تعمیر تایل‌ها مشکل‌شان حل می‌شود٬ بدون شک نسبت به مواقعی که تنها راه رفع مشکل تعویض تایل‌ها است٬ هزینه‌ی کم‌تری باید پرداخت کرد. همچنین لازم به ذکر است که در هنگام تعمیر هر چه شرایط کف و زیرسازی بهتر انجام شده باشد، اجرت تعمیر لمینت کمتر خواهد شد.

تعمیر پارکت لمینت
تعمیر پارکت لمینت

سخن پایانی

گاهی ممکن است که به دلایل مختلف کفپوش‌ها و پارکت‌های لمینت دچار خط و خش و آسیب شود. با توجه به حجم آسیب دیدگی و نوع آن می‌توان تعمیر پارکت لمینت را انجام داد. اگر این آسیب‌ها سطحی باشد٬ نظیر لکه‌ها و خراشیدگی‌ها٬ می‌توان به سادگی آن را برطرف کرد٬ اما اگر آسیب‌دیدگی و خراش‌ها عمیق باشد و پارکت شکسته باشد٬ چاره‌ای جز تعویض تایل‌های آسیب دیده وجود نداشته و برای تعویض تایل‌ها نیز بهتر است از نصاب پارکت کمک گرفت. ممنون که تا پایان این مقاله همراه ما بودید٬ امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *