انتخاب کاغذ دیواری متناسب با فضای موجود

انتخاب کاغذ دیواری متناسب با فضای موجود

انتخاب کاغذ دیواری متناسب با فضای موجود

این روزها کاغذ دیواری یک جایگزین مناسب برای رنگ شده است، دیگر کمتر خانه‌ای را می‌بینیم که بر روی دیوارهای آن کاغذ دیواری نصب نشده باشد. اگر شما هم به فکر نصب کاغذ دیواری هستید اما نمی‌دانید چه کاغذ دیواری‌ای با چه طرح و رنگ و مدلی مناسب کدام فضا است، بهتر است حتماً ادامه مقاله انتخاب کاغذ دیواری متناسب با فضای موجود را بخوانید.

طرح و رنگ کاغذ دیواری تأثیر بسیار زیادی بر روی محیط شما می‌گذارد، به طور کلی کاغذ دیواری‌ها آن‌قدر طرح‌های متنوع و جذابی دارند که مطمئناً انتخاب را برای شما بسیار سخت می‌کند، اما نگران نباشید ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم.

شما باید طرح و رنگی را انتخاب کنید که کاملاً با اتاق و وسایل آن هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال شما نمی‌توانید برای اتاق کودک از طرح‌های تیره استفاده کنید و یا نمی‌توانید برای اتاق کار از طرح‌های کودکانه استفاده کنید، پس انتخاب شما به کارایی فضای مورد نظر نیز بستگی دارد، برای دریافت اطلاعات بیشتر ادامه مقاله را از دست ندهید.

فهرست:

  • سبک منزل و یا اتاق را در نظر بگیرید
  • فضای انتخابی شما کوچک است یا بزرگ؟
  • رنگ، نکته‌ای مهم در انتخاب کاغذ دیواری
  • طرح کاغذ دیواری
  • کاغذ دیواری اتاقمان برجسته باشد یا ساده؟

سبک منزل و یا اتاق را در نظر بگیرید

اولین چیزی که باید شما برای انتخاب یک کاغذ دیواری مناسب در نظر بگیرید، سبک فضای مورد نظر است، این موضوع حتی از رنگ کاغذ دیواری نیز مهم‌تر است. به طور کلی سبک اکثر دکوراسیون‌ها به دو دسته کلاسیک و مدرن تقسیم بندی می‌شوند. سبک کلاسیک و مدرن تفاوت‌های زیادی با یکدیگر دارند، شما با در نظر گرفت هر یک از آن‌ها راحت‌تر می‌توانید انتخاب خود را انجام دهید. خوشبختانه تنوع کاغذ دیواری کلاسیک و کاغذ دیواری مدرن بسیار زیاد است و شما می‌توانید برای هر یک از این سبک‌ها کاغذ دیواری مناسب را بیابید.

انتخاب کاغذ دیواری متناسب با فضای موجود
انتخاب کاغذ دیواری متناسب با فضای موجود

کمی درباره انواع کاغذ دیواری بدانید

بهتر است قبل از تصمیم گیری برای خرید اطلاعاتتان را درباره انواع کاغذ دیواری و جنس آن بالا ببری و سپس بهترین کاغذ دیواری را با رنگ و طرح عالی انتخاب کنید. مثلاً یکی از انواع کاغذ دیواری که بسیار معروف، پرکاربرد و با دوام است نوعی کاغذ دیواری است که بر روی آن پوشش وینیل وجود دارد، این نوع کاغذ دیواری‌ها بسیار مقاوم هستند و شما به راحتی می‌توانید آن‌ها را بشویید زیرا آن‌ها ضد‌آب هستند.

 خوب است بدانید که حتی کاغذهای دیواری وینیل دارای دو مدل دیگر هستند، نوع اول آن نوعی است که لایه‌ای از وینیل بر پشت آن نصب شده است و در نوع دیگر آن لایه وینیل بر روی آن قرار دارد. اگر می‌پرسید که کدام یک از این مدل‌ها دوام بیشتری دارند باید بگویم که بی شک مدل دوم بسیار با دوام‌تر است، مدل اول که لایه وینیل بر پشت آن قرار دارد نیز قابل شستشو است و راحت‌تر از روی دیوار کنده می‌شود.


حتما بخوانید: انواع کاغذ دیواری رو بشناسیم


فضای انتخابی شما کوچک است یا بزرگ؟

حتماً در هنگام خرید اندازه فضای مورد نظر را در نظر بگیرید. ابعاد دیوار مورد نظر نیز بسیار مهم است. ابعاد‌(ارتفاع و عرض)، بازشوها و… همگی بر روی انتخاب رنگ و طرح می‌توانند تأثیر زیادی داشته باشند.

به عنوان مثال اگر فضای کوچکی دارید بهتر است از رنگ‌های تیره استفاده نکنید، زیرا رنگ‌های تیره فضای شما را بسیار کوچک‌تر نشان می‌دهند، اما برای فضاهای بزرگ می‌توانید از رنگ‌های تیره و یا تیره و روشن استفاده کنید. در مثالی دیگر اگر دیوار انتخابی شما دارای درهای بازشوی زیادی است٬ بهتر است از کاغذهای دیواری‌ای استفاده کنید که نقش‌های شلوغ و ریزی دارند، همچنین اگر فضای انتخابی شما دارای سقف بلندی است، کاغذهای دیواری دارای خط‌های عمودی می‌تواند گزینه مناسبی باشد.

انتخاب کاغذ دیواری متناسب با فضای موجود
انتخاب کاغذ دیواری متناسب با فضای موجود

رنگ، نکته‌ای مهم در انتخاب کاغذ دیواری

رنگ یکی از فاکتورهای اساسی برای انتخاب کاغذ دیواری است، به نظر ما شما باید بعد از در نظر گرفتن سبک اتاق حتما به رنگ کاغذتان توجه کنید. کاغذی را انتخاب کنید که با محیط شما سازگار باشد. برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری به غیر از فضا که در بالا در مورد آن صحبت شد فاکتورهای بسیار دیگری نیز مهم است. شما باید به نور موجود در فضا نیز به اندازه کافی دقت کنید. نور موجود و ورودی به فضای شما بسیار اهمیت دارد، نور فضا را مورد بررسی قرار دهید و طبق آن رنگ تیره و یا روشن را با توجه به سلیقه خود انتخاب کنید.

اگر اتاق و یا محیط مورد نظر شما نور کافی و یا زیادی دارد می‌توانید یک کاغذ دیواری با رنگ تیره انتخاب کنید، اما اگر فضای شما نور زیادی دارد اصلاً انتخاب رنگ تیره برای کاغذ دیواری را به شما پیشنهاد نمی‌دهیم و بهتر است از انتخاب رنگ تیره خودداری کنید، زیرا فضای شما بسیار کوچک و دلگیر خواهد شد. استفاده از کاغذ دیواری‌های دارای رنگ روشن در فضاهای کم نور نبود نور را جبران خواهد کرد و آن را بزرگ‌تر نشان خواهد داد.


حتما بخوانید: خرید کاغذ دیواری


طرح کاغذ دیواری

طرح کاغذ دیواری نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. خوشبختانه امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی شما هر نوع طرحی را که بخواهید می‌توانید بر روی کاغذهای دیواری چاپ کنید اما باید مواردی را در نظر بگیرید که در نهایت انتخاب عالی‌ای داشته باشید.

یکی از مواردی را که باید هنگام انتخاب طرح کاغذ دیواری در نظر بگیرید این است که طرحی را انتخاب کنید که پس از گذشت مدتی از آن خسته نشوید و برایتان تکراری نشود.

دومین موضوع این است که از طرحی استفاده کنید که هم سبک و هم رنگ آن متناسب با فضای اتاق شما باشد.

طرح کاغذ دیواری
طرح کاغذ دیواری

به عنوان مثال انتخاب یک عکس خانوادگی و یا عکس افراد برای فضایی مانند پذیرایی اصلاً انتخاب مناسبی نیست زیرا بی‌شک بعد از مدتی از آن خسته خواهد شد و یا با حضور افراد غریبه در منزلتان احساس خوبی به عکس خود نخواهید داشت.

کاغذ دیواری اتاقمان برجسته باشد یا ساده؟

ساده و یا برجسته بودن کاغذ دیواری یکی از مواردی است که مطمئنا ذهن شما را نیز درگیر کرده است. امروزه کاغذ دیواری‌های برجسته با روکش‌های مخملی و طرح‌های سه بعدی بسیاری در بازار وجود دارد، ما به شما توصیه می‌کنیم این دسته از کاغذهای دیواری را برای محل‌های لوکس و لاکچری انتخاب کنید. این دسته از کاغذ دیواری‌ها اصلاً برای فضاهایی مانند اتاق‌ خواب و یا فضاهایی با طراحی مینیمال اصلاً مناسب نیستند٬ بهتر است بدانید نصب این نوع از کاغذهای دیواری نیز مانند دیگر انواع کاغذ دیواری است و هیچ‌گونه دشواری خاصی ندارد و بیشتر بودن قیمت آن‌ها تنها به دلیل طرح آن‌ها است.


حتما بخوانید: کاغذ دیواری پذیرایی را چگونه انتخاب کنیم


نتیجه‌گیری

در مقاله فوق درباره کاغذ دیواری و فضای نسب آن صحبت کردیم. گفتیم که چه نوع کاغذ دیواری برای چه نوع محلی مناسب است تا شما را برای انتخاب درست‌تر راهنمایی کنیم. امیدواریم که بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *