اشتباهات رایج در انتخاب کاغذ دیواری

اشتباهات رایج در انتخاب کاغذ دیواری

اشتباهات رایج در انتخاب کاغذ دیواری

دکوراسیون داخلی شامل ترکیب مبلمان و المان‌های طراحی مانند رنگ‌بندی٬ بافت و جنس سطوح و … می‌باشد. گاهی یک انتخاب اشتباه در هر کدام از این المان‌ها٬ نتایج نامطلوبی برای شما خواهد داشت. انتخاب کاغذ دیواری یکی از همین موارد است که در صورت اشتباه بودن آن٬ علاوه بر هدر رفتن هزینه٬ موجب می‌شود تا شما به هدف اصلی خود که همان زیبایی دکوراسیون شماست٬ دست نیابید. به همین دلیل این مقاله را برای شما کاربران عزیز فروشگاه آنلاین دکوری تهیه کردیم٬ تا شما را با چند مورد از مهم‌ترین اشتباهات رایج در انتخاب کاغذ دیواری آشنا کنیم٬ پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

فهرست:

  • انتخاب کاغذ دیواری بی‌کیفیت
  • انتخاب کاغذ دیواری ناهماهنگ با دکوراسیون داخلی
  • اشتباه در انتخاب دیوار شاخص
  • اشتباه در انتخاب کاغذ دیواری و نورپردازی
  • اشتباه در انتخاب کاغذ دیواری و متراژ ساختمان

کاغذ دیواری در گذشته به دلیل هزینه‌ی زیادی که برای خرید و نصب آن پرداخت می‌شد٬ تنها مختص قشر مرفه جامعه بود٬ اما امروزه به دلیل افزایش تعداد تولیدکنندگان این محصول و تنوع در طرح و رنگ آن٬ استفاده از کاغذ دیواری رشد چشمگیری داشته و همه می‌تواند برای تغییر دکوراسیون خود از این محصول استفاده کنند. در ادامه مقاله 5 مورد از مهم‌ترین اشتباهات رایج در انتخاب کاغذ دیواری را برای شما بررسی می‌کنیم تا هنگام خرید کاغذ دیواری دچار سردرگمی نشوید و بتوانید مناسب‌ترین کاغذ دیواری را برای خود انتخاب کنید.

انتخاب کاغذ دیواری بی‌کیفیت

برخی از افراد هنگام خرید کاغذ دیواری برای اینکه هزینه‌ی کمتری پرداخت کنند٬ اقدام به خرید محصول بی‌کیفیت می‌کنند که این کار اشتباه بزرگی است زیرا به علت جنس نامرغوب٬ کاغذ دیواری زود پاره شده و شما مجبور به خرید دوباره آن خواهید شد.

انتخاب کاغذ دیواری بی‌کیفیت
انتخاب کاغذ دیواری بی‌کیفیت

یکی از این کاغذ دیواری‌های بی‌کیفیت٬ کاغذ دیواری‌های کاغذی هستند که به علت جنس نازک و کاغذی٬ هیچ مقاومتی در برابر رطوبت٬ نور٬ ضربه٬ خش و آلودگی و … ندارند٬ به همین دلیل است که قیمت کمتری نسبت به کاغذ دیواری‌های با روکش وینیل دارند.


حتما بخوانید: برترین شرکت های تولیدکننده کاغذ دیواری ایرانی و خارجی


انتخاب کاغذ دیواری ناهماهنگ با دکوراسیون داخلی

این مورد یکی از رایج‌ترین اشتباهاتی است که ممکن است٬ زمان خرید کاغذ دیواری رخ دهد. مهم‌ترین موضوع برای طراحی داخلی هر مکانی٬ توجه به این نکته است که رنگ و طرح کاغذ دیواری باید با سایر المان‌های طراحی تناسب داشته باشد٬ زیرا ناهماهنگی بین هر یک از این المان‌ها موجب بهم ریخته به نظر آمدن محیط می‌شود.

انتخاب کاغذ دیواری ناهماهنگ با دکوراسیون داخلی
انتخاب کاغذ دیواری ناهماهنگ با دکوراسیون داخلی

به عنوان نمونه اگر المان‌های دکوراسیون شما به سبک کلاسیک باشند٬ بهترین انتخاب برای شما٬ کاغذ دیواری طرح طبیعت، گل یا منظره است و اگر برای این محیط کاغذ دیواری مدرن و انتزاعی استفاده کنید٬ تناسب دیوارها و دکوراسیون داخلی به هم خواهد خورد و نتیجه‌ی مطلوبی به دست نخواهید آورد.

اشتباه در انتخاب کاغذ دیواری و نورپردازی

نور محیطی که می‌خواهید در آن از کاغذ دیواری استفاده کنید٬ در انتخاب کاغذ دیواری تاثیر زیادی داشته و این موضوع که این نور طبیعی باشد و یا نورپردازی مصنوعی٬ تقاوتی ایجاد نخواهد نمی‌کند. برای مثال انتخاب کاغذ دیواری با رنگ‌بندی روشن برای محیط پرنور و یا کاغذ دیواری تیره برای محیط کم نور٬ یک اشتباه آشکار خواهد بود.


حتما بخوانید: روش‌های نصب کاغذ دیواری


اشتباه در انتخاب کاغذ دیواری و متراژ ساختمان

علاوه بر نورپردازی که در انتخاب نوع کاغذ دیواری تاثیر گذار است٬ متراژ محیطی که در آن می‌خواهید از کاغذ دیواری استفاده کنید نیز از مواردی است که در هنگام انتخاب آلبوم های کاغذ دیواری باید به آن توجه کنید.

اشتباه در انتخاب کاغذ دیواری و متراژ ساختمان
اشتباه در انتخاب کاغذ دیواری و متراژ ساختمان

کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های درشت و شلوغ مناسب محیط‌هایی با متراژ کم نیستند٬ زیرا باعث کوچکتر به نظر آمدن فضای اطراف می‌شوند٬ درحالی که طرح‌های ساده و مینیمال مانند کاغذ دیواری‌های آلبوم کاغذ دیواری مچ MATCH باعث می‌شوند٬ این محیط‌ها از آن چیزی که هستند، بزرگتر جلوه می‌کنند. از طرفی دیگر استفاده از طرح‌های ظریف و ریز نیز٬ برای یک سالن بزرگ ایده خوبی نخواهد بود چون محیط را بی‌روح کرده و انرژی و هیجان را از آن می‌گیرد.


حتما بخوانید: راهنمای خرید کاغذ دیواری خانه‌ های کوچک


سخن پایانی

خرید کاغذ دیواری یکی از چالش‌هایی است که هر کسی که می‌خواهد در دکوراسیون داخلی خود تغییری ایجاد کند٬ با آن مواجه خواهد شد٬ زیرا انتخاب کاغذ دیواری مناسب نیازمند تجربه و رعایت یک سری نکات می‌باشد و در صورت انتخاب اشتباه٬ برای جبران آن باید هزینه‌ای سنگین پرداخت کرد. به همین دلیل در این مقاله چند مورد از اشتباهات رایج در انتخاب کاغذ دیواری را برای شما عزیزان بررسی کردیم٬ تا با دانستن آن‌ها بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید واقع باشد. ممنون که تا پایان مقاله همراه ما بودید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *