انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

امروزه نسبت به گذشته‌ها، توجه بیشتری به چیدمان خانه‌‌ها دکوراسیون و سایر مسائل‌ می‌شود. دیوارها از جمله موارد مورد توجه در خانه‌ها هستند. یکی از مواردی که نیاز به این توجه دارد٬ انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب می‌باشد، چرا که نیاز هست محیطی آرامش‌بخش برای خواب ساخته شود. بهتر است در انتخاب مدل و طرح مناسب کاغذ دیواری برای اتاق خواب دقت زیادی شود و سبک و تم دکوراسیون را مد نظر قرار دهید و اگر می‌خواهید فضای اتاق خواب آرامش بخش باشد٬ بهتر است طرح‌های ملایم‌تر را در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب در نظر بگیرید.

در بین طرح‌های مختلف کاغذ دیواری بعضی از آن‌ها طوری هستند که شما می‌توانید برای بزرگتر جلوه دادن فضا یا بلندتر نشان دادن سقف و همچنین پوشاندن نواقص اتاق استفاده نمایید. برای آشنایی بیشتر با انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

فهرست:

  • اهمیت انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب
  • سبک‌های کاغذ دیواری
  • مهم ترین نکات در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب
  • چه کاغذ دیواری برای اتاق خواب مناسب‌تر است؟

 

اهمیت انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب

طبق سناریوی امروز، انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب و اتاق نشیمن در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون دارای اهمیت بالایی می‌باشد. کاغذ دیواری‌ اتاق خواب و اتاق نشیمن در انواع مختلف از قبیل هنری و حتی مدرن در بازار موجود است. در حقیقت‌، کاغذ دیواری‌ها همان چیزی هستند که به راحتی می‌توانند ظاهر اتاق خواب و اتاق نشیمن شما را با هزینه‌ای بسیار اندک تغییر دهند.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب
انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

حتما بخوانید: نحوه نگهداری از پوستر دیواری


سبک‌های کاغذ دیواری

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب باید به گونه‌ای باشد که با بقیه سبک دکوراسیون شما مطابقت داشته باشد. برخی از نمونه‌های سبک‌های کاغذ دیواری عبارتند از:

رسمی

یک فضای داخلی رسمی از طرح‌های مختلف کاغذ دیواری ظریف مانند چاپ با رنگ دست یا داماس بهره می‌برد.

Glam

گزینه‌های کاغذ دیواری glam شامل طرح‌های منعکس‌، برجسته‌، کریستال یا زرق و برق و یا بازتابنده چشم‌گیر است.

گاه‌به‌گاه

دکوراسیون شما می‌تواند با الگوهای مختلف مانند چاپ گیاهی‌، گل یا بافت ارتقا یابد.

کشور

الگوی نقاشی شطرنجی‌، گینگهام یا کشور ممکن است انتخاب خوبی برای دکوراسیون کشور شما باشد.

ویکتوریا

یک داماس گل تصویر زمینه خوبی برای این سبک دوره ایجاد می‌کند.

Modern

الگوی هندسی یا انتزاعی را برای دکوراسیون مدرن‌تر انتخاب کنید. برای مثال اتاقی با نور طبیعی ضعیف کاندیدایی ایده آل برای کاغذ دیواری فلزی براق برای انعکاس نور در عمق اتاق است. یک وان حمام بدون پنجره کوچک از کاغذ دیواری بازتابنده سود می برد و یک آشپزخانه یا اتاق غذاخوری پرنعمت یک گزینه ایده آل برای کاغذ دیواری سقف قلع مصنوعی است.


حتما بخوانید: تفاوت میان کاغذ دیواری و پوستر چیست؟


مهم ترین نکات در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب

روش‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از کاغذ دیواری داخلی در خانه خود استفاده کنید. می‌توانید آن را روی هر دیوار در هر اتاق یا فقط روی دیوار برجسته بچسبانید. از کاغذ دیواری می‌توان برای از بین بردن فضای دیوار یا برجسته‌سازی فضای داخلی دیوار شکسته شده توسط استفاده کرد.

اگر اتاق شما نور طبیعی زیادی دارد‌، انتخاب یک کاغذ دیواری براق ممکن است بهترین انتخاب شما نباشد. به خاطر داشته باشید که نکته اصلی استفاده از کاغذ دیواری‌های فلزی‌، فویل یا براق‌، آوردن نور بیشتر به دکوراسیون است.

برای اینکه جلوه‌‌ی تازه‌تری به اتاق خود بدهید می‌توانید کاغذ دیواری را انتخاب کرده و روی دیوار قرار دهید‌، همچنین می‌توانید کاغذ دیواری جدید خود را به راحتی جایگزین کنید. اما انتخاب مجموعه‌ای مناسب از کاغذ دیواری‌ها برای اتاق خواب و اتاق نشیمن همیشه آسان نیست٬ زیرا اگر در نهایت تم کاغذ دیواری اشتباهی انتخاب کنید٬ ممکن است ظاهر اتاق خواب یا اتاق نشیمن شما را خراب کند.

اتاق نشیمن و اتاق خواب شما دو اتاق خاص هستند که می‌توانید از کاغذ دیواری‌ها استفاده کنید تا جلوه‌ای زیباتری داشته باشد. اتاق خواب نیز به یک کاغذ دیواری نیاز دارد تا جلوه‌ای چشم‌گیر به آن اضافه کند٬ به همین علت نیاز می‌باشد در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب دقت بالایی داشته باشید.

مهم ترین نکات در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب
مهم ترین نکات در انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق خواب

آیا هنوز برای انتخاب کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود مشکل دارید؟ پارامترهای ذکر شده قطعاً سردرگمی شما را برطرف کرده و انتخاب تصاویر پس زمینه را برای شما آسان می‌کند. در واقع‌‌، این پارامترها را می‌توان در اتاق‌های دیگر  نیز به کار برد‌، فقط کافی است از تخیل‌ و خلاقیت خود استفاده کنید.

کاغذ دیواری‌ها را با دقت انتخاب کنید

در استفاده از رنگ‌های تیره‌، الگوهای پررنگ و خطوط تیز دقت کنید. ممکن است همه کاغذ دیواری‌های پررنگ در کافه‌ها یا رستوران‌ها عالی به نظر برسند‌، اما اگر در مکانی باشید که در آن زمان زیادی را می‌گذرانید‌، مانند خانه یا آپارتمان‌٬ این کاغذ دیواری‌ها می‌توانند در نهایت شما را بیش از حد خسته کنند. بنابراین‌، قبل از خرید تصاویر پس زمینه پررنگ، بیشتر فکر کنید. همچنین کاغذ دیواری‌های تیره٬ اتاق را کوچکتر نشان می‌دهند٬ اما می‌توان از آن‌ها در یک اتاق بزرگ استفاده کرد.

دیوار لهجه چیست؟

دیوار لهجه یک طرح جالب، به عنوان یک قاعده روشن و برجسته بخش‌های بیشتر یا کمتر از دیوار است. اغلب کل دیوار برای تزئین عنصر لهجه مورد استفاده قرار می‌گیرد. دیوار لهجه دیواری داخلی یا خارجی است که می‌تواند رنگ‌، سایه‌، طرح یا ماده‌ای متفاوت از دیوارهای دیگر اطراف خود داشته باشد. در اتاق خواب، معمولا دیوار لهجه در پشت تخت است. دیواره‌های لهجه یک روش بسیار مؤثر و چشمگیر برای اضافه کردن رنگ یک اتاق کوچک به نظر می‌رسد.

یکی از رایج ترین اشتباهاتی که مردم با دیوارهای لهجه مرتکب می‌شوند‌، برجسته‌سازی دیواری اشتباه است. یک دیوار لهجه موفق نباید مانند یک فکر پسین باشد، باید بر ویژگی معماری یا نقطه کانونی تأکید کند.

با افزودن دیوار لهجه ظاهر اتاق خواب خود را به روز کنید. این روش همچنین یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای روشنایی یا افزایش فضا بدون نیاز به رنگ‌آمیزی کل اتاق است.

روکش‌های چوبی‌، سنگی یا آجری با پانل‌های سبک و پلی اورتان بهم پیوسته که ظاهر چوب‌، سنگ یا آجر دارند، کاملاً ظاهر دیوار را متحول می‌کنند. این جلوه چشمگیر برای اتاق خواب مستر یک انتخاب عالی خواهد بود.


حتما بخوانید: روش‌های نصب کاغذ دیواری


چه کاغذ دیواری برای اتاق خواب مناسب‌تر است؟

در انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب تکنیک‌های دشوارتر و مواد گران قیمت باید مختص اتاق‌های خواب اصلی یا اتاق‌های مهمان باشد که در آن‌ها دیوارها دستکاری نمی‌شوند و طراحی اتاق خواب تغییر نمی‌کند.

اتاق خواب بچه‌ها با سرعت بسیاری تغییر می‌کنند و برخی از تم‌های اتاق خواب ممکن است فقط برای یک یا دو سال مناسب باشد. دیوارهای لهجه‌ای ساده که با یک رنگ روشن رنگ آمیزی شده و یا دیوارهای تزئینی دیوار به راحتی قابل استفاده هستند و در اتاق خواب کودک منطقی ترند.

انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب
انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب

همچنین دیوارهای برجسته را می‌توان با آینه‌، هنر دیوار‌، عکس‌های قاب‌دار‌، قفسه‌های شناور تزئین کرد. با این حال‌، سعی کنید عناصر تزئینی مانند استنسیل یا عکس برگردان دیواری را بهم ریخته نکنید‌، زیرا از اثر کلی آن می‌کاهد.

جمع‌بندی

شما می‌توانید در انتخاب رنگ طرح و الگوهای کاغذ دیواری در اتاق خواب هارمونی ایجاد کنید. همانطور که در مقاله خواندید، رنگ و طرح کاغذ دیواری در فضا و جلوه اتاق خواب بسیار تاثیر دارد پس نیاز هست با توجه به نکاتی که در مقاله گفته شد، انتخاب کاغذ دیواری مناسب برای اتاق خواب خود را به سرانجام رسانید وگزینه مناسبی را برای اتاق خوابتان انتخاب نمایید.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *