بهترین کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون

بهترین کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون

بهترین کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون

به طور کلی استفاده از کاغذ دیواری بسیار مورد توجه قرار گرفته است اما یکی از دیوارهایی که بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند بر روی آن کاغذ دیواری نصب کنند٬ دیواری است که بر روی آن تلویزیون نصب می‌شود. به جرئت می‌توان گفت که این دیوار یکی از مناسب‌ترین گزینه‌ها برای نصب کاغذ دیواری است. انواع کاغذهای دیواری از کاغذ دیواری‌ ساده تا پوستر سه بعدی همگی برای نصب پشت تلویزیون عالی هستند، اما اگر می‌خواهید بدانید بهترین کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون کدام است؟ بهتر است که ادامه مقاله ما را از دست ندهید، زیرا ما تصمیم داریم در این مقاله بهترین کاغذ دیواری‌ برای پشت تلویزیون را به شما معرفی کنیم.

خوب است بدانید طرح و رنگ کاغذ دیواری پشت تلویزیون تأثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی منزل شما خواهد داشت، پس با دقت بسیار بیشتری این کاغذ دیواری را انتخاب کنید، البته به طور کلی بسیاری از اوقات یک تغییر بسیار جزئی در طراحی و اجرا دکوراسیون می‌تواند تأثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی یک مکان داشته باشد.

فهرست:

  • رنگ کاغذ دیواری پشت تلویزیون
  • انواع طرح‌های کاغذ دیواری پشت تلویزیون
  • کاغذ دیواری دارای طرح‌های سه بعدی
  • کاغذ دیواری هندسی

رنگ کاغذ دیواری پشت تلویزیون

اولین نکته‌ای که باید در انتخاب بهترین کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون باید آن را در نظر بگیریم رنگ کاغذ دیواری است، این فاکتور یکی از مهم‌ترین فاکتورها است. در اکثر مواقع ما تلویزیون را در پذیرایی قرار می‌دهیم، محلی که تلویزیون در آن قرار می‌گیرد مرکز خانه است زیرا همیشه توجه‌های زیادی به آن محل جلب می‌شود، زمانی که شما برای اولین بار به خانه‌ای وارد می‌شوید به طور ناخودآگاه توجه شما به محلی جلب می‌شود که تلویزیون در آن قرار دارد، پس حتماً باید از رنگی استفاده کنید که توجه هر بیننده‌ای را به خود جلب کند.

رنگ کاغذ دیواری پشت تلویزیون
رنگ کاغذ دیواری پشت تلویزیون

زمانی که تلویزیون روشن است٬ دارای تصویرهای متحرک همراه با نور و رنگ زیادی است، استفاده از طرح‌های شلوغ برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون پیشنهاد نمی‌شود زیرا چشم شما به هنگام دیدن تلویزیون به اندازه کافی خسته می‌شود، وجود کاغذ دیواری شلوغ در پشت آن نیز چشم‌های شما را خسته‌تر خواهد کرد. بهترین گزینه برای انتخاب رنگ و طرح کاغذ دیواری پشت تلویزیون یک کاغذ دیواری ساده با رنگی ملایم است، زیرا رنگ‌های جیغ نیز چشم‌های مخاطب را به شدت اذیت می‌کند.

سعی کنید از کاغذدیواری‌ای استفاده کنید که رنگ طرح آن بسیار نزدیک به رنگ پس زمینه باشد، تضاد رنگی بین طرح و پس زمینه نیز نظر شما را جلب خواهد کرد و شما نمی‌توانید به راحتی بر روی برنامه مورد علاقه‌تان تمرکز کنید.

همچنین طرح و رنگ ساده بسیار راحت‌تر با اجزای دیگر منزل از جمله مبلمان ست می‌شوند.


حتما بخوانید: برای خرید کاغذ دیواری به چه مواردی باید توجه کرد؟


انواع طرح‌های کاغذ دیواری پشت تلویزیون

درست است که رنگ‌بندی و طرح‌بندی کاغذهای دیواری پشت تلویزیون بسیار زیاد است اما همه آن‌ها آن‌طور که باید مناسب نیستند. در ادامه چند تا از طرح‌های مناسب برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون را برایتان نام خواهیم برد و آن‌ها را شرح می‌دهیم.

کاغذ دیواری طرح سنگ

استفاده از عناصر موجود در طبیعت می‌تواند به خانه شما روح بخشد، اما اگر نمی‌توانید از خود آن عنصر استفاده کنید، استفاده از طرح آن می‌تواند در کنار زیبایی و جذابیتی که دارد به خانه شما زندگی ببخشد، به همین منظور استفاده از کاغذ دیواری‌هایی که دارای طرح سنگ هستند بسیار رواج دارند. این ایده بسیار محبوب است و طرفدارانی به خصوص دارد.

کاغذ دیواری طرح سنگ
کاغذ دیواری طرح سنگ

استفاده از خود سنگ به خصوص سنگ‌های آنتیک هزینه بالایی را در بر دارد و بسیاری از افراد از پس هزینه‌های آن بر نمی‌آیند به همین دلیل ترجیح می‌دهند از کاغذ دیواری‌هایی با این طرح‌ها استفاده کنند. علاوه بر هزینه پایینی که کاغذ دیواری‌های سنگی نسبت به استفاده از خود سنگ دارند، طریقه نصب آن نیز نسبت به دیگر طرح‌ها راحت‌تر است و زمان کمتری می‌برد.

کاغذ دیواری با طرح داماس

این طرح یکی از پرطرفدارترین طرح‌ها است. استفاده از این طرح تنها برای کاغذ دیواری پشت تلویزیون استفاده نمی‌شود و در بسیاری دیگر از دیوارهای خانه از آن استفاده می‌شود. داماس و یا داماسک طرحی است که مخصوص به شهر دمشق است٬ زمانی که به این طرح نگاه کنید٬ متوجه می‌شوید که همه اجزا آن مانند گل و گیاهان با یکدیگر متقارن هستند. کافی است کمی بیشتر به اطرافتان دقت کنید تا ببینید که استفاده از این طرح در بسیاری دیگر از اجزای منزل مانند مبل، پرده، پارچه‌ها، ظرف‌ها و… استفاده شده است.

استفاده از طرح‌های داماس در خانه‌هایی با سبک کلاسیک بسیار فوق‌العاده است زیرا در عین زیبایی‌ای که دارد کاملاً با فضای خانه هماهنگ است.

کاغذ دیواری با طرح داماس
کاغذ دیواری با طرح داماس

برای استفاده از طرح‌های داماس برای کاغذ دیواری بهتر است که تنها از یک دیوار برای پوشاندش با این طرح استفاده کنید، پس بهتر است دیوار انتخابی شما دیواری باشد که در پشت تلویزیون قرار دارد تا زیبایی منزل شما را چند برابر کند.


حتما بخوانید: انتخاب کاغذ دیواری متناسب با فضای موجود


کاغذ دیواری دارای طرح‌های سه بعدی

با توجه به پیشرفت صنایع و تنوع مدل‌های مختلف کاغذ دیواری، کاغذ دیواری‌های سه بعدی یکی از انواع کاغذهای دیواری هستند٬ که اخیراً به بازار آمده‌اند و بی شک طرفداران کمی نداند، زیرا جذابیت این دسته از کاغذهای دیواری فوق‌العاده زیاد و خیره کننده است.

این دسته از کاغذهای دیواری نیز یکی از مناسبت‌ترین گزینه‌ها برای نصب پشت تلویزیون هستند. طرح‌های کاغذ دیواری‌های سه بعدی بسیار متنوع هستند و شما می‌توانید از هر طرحی که دوست دارید استفاده کنید.

کاغذ دیواری دارای طرح‌های سه بعدی
کاغذ دیواری دارای طرح‌های سه بعدی

کاغذ دیواری هندسی

استفاده از طرح‌های هندسی مانند دایره، مثلث و مربع نیز در کاغذ دیواری بسیار زیبا است. برخی از اوقات این طرح‌ها بسیار ساده و دور از شلوغی هستند که می‌توانند گزینه خوبی برای استفاده از پشت میز تلویزیون باشند. پس استفاده از طرح‌های هندسی خلوت را نیز بهتر است فراموش نکنید.

کاغذ دیواری هندسی
کاغذ دیواری هندسی

کاغذ دیواری راه‌راه برای پشت تلویزیون

استفاده از کاغذ دیواری راه‌راه نیز برای پشت تلویزیون پیشنهاد خوبی است. این طرح نیز طرفداران زیادی دارد، اگر طرح‌های ساده را می‌پسندید٬ این گزینه یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما است و می‌توانید با توجه به رنگ بندی منزلتان بهترین آن را انتخاب کنید. البته بسیاری از افراد این‌گونه طرح‌ها را برای پشت تلویزیون پیشنهاد نمی‌کنند.

کاغذ دیواری راه‌راه برای پشت تلویزیون
کاغذ دیواری راه‌راه برای پشت تلویزیون

کاغذ دیواری اسلیمی

کاغذ دیواری دارای رنگ و طرح اسلیمی نیز ایده‌ای بسیار نزدیک به کاغذ دیواری‌های طرح داماس و یا داماسک است، این نوع از کاغذ دیواری نیز مانند داماس طرفداران زیادی دارد و گزینه مناسبی برای استفاده در پست تلویزیون است.

طرح اسلیمی دارای نقش‌هایی پیچیده و دورانی است که زیبایی خاصی داند. استفاده از کاغذ دیواری دارای طرح اسلیمی بی شک زیبایی فوق‌العاده‌ای به منزل شما خواهد داد.

کاغذ دیواری اسلیمی
کاغذ دیواری اسلیمی

حتما بخوانید: اصول انتخاب کاغذ دیواری


کاغذ دیواری با طرح گل

استفاده از طرح‌های گلدار همیشه در بسیاری از وسیله‌ها استفاده می‌شود. این طرح‌ها نیز برای استفاده از پشت تلویزیون طرفداران کمی ندارند. زمانی که شما از کاغذ دیواری‌های گلدار استفاده می‌کنید٬ نگاه بیننده را به محل نصب آن جلب خواهید کرد.

استفاده از کاغذ دیواری‌های با طرح‌های درشت گل هم طرفداران کمی ندارد اما ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که در صورت علاقه به کاغذ دیواری با طرح‌های درشت برای این منطقه از کاغذ دیواری‌هایی استفاده کنید٬ مرکز آن‌ها خالی باشند و طرح‌های آن مانند یک قاب در اطراف آن باشند.

کاغذ دیواری با طرح گل
کاغذ دیواری با طرح گل

امیدواریم که با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی را در رابطه با بهترین کاغذ دیواری برای پشت تلویزیون به دست آورده باشید.

 

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *