کاربردهای کاغذ دیواری

کاربردهای کاغذ دیواری

کاربردهای کاغذ دیواری

احتمالا در همه جا دیده‌اید که از کاربردهای کاغذ دیواری تنها این مورد را بیان می‌کنند که برای پوشاندن دیوارها استفاده می‌شود، اما چنین چیزی از همان ابتدا مشخص است.

به همین دلیل در ادامه قصد داریم کمی ابتکار عمل و خلاقیت را چاشنی کار کنیم و به بیان چند مورد از کاربردهای کاغذ دیواری بپردازیم.

فهرست:

  • استفاده از کاغذ دیواری برای ترکیب زیبایی و هماهنگی
  • به کارگیری رنگ‌های خنثی برای کاغذ دیواری
  • طراحی روشویی با کاغذ دیواری
  • تزئین خلاقانه کمد با کاغذ دیواری

کاربرد کاغذ دیواری چیست؟

شاید معتقد باشیم که کاربرد این محصول وقتی به چشم می‌آید که نوع جنس، طرح و رنگ آن در کار دخیل شود، اما اصلا این طور نیست چرا که هر شخصی با هر سلیقه‌ای می‌تواند برای ظراحی قسمتی از خانه یا تمام آن بهره ببرد.

حتی اگر در دکوراسیون و طراحی محیط منزل یا محیط اداری کمی جسور باشید می‌توانید سبک خودتان را اجرا کنید. در حقیقت همان موضوعی که در ابتدا مطرح کردیم، استفاده از خلاقیت و نوآوری به عنوان چاشنی کار در هنگام استفاده از کاغذ دیواری خیلی می‌تواند فضای موردنظرتان را شکیل‌تر نشان دهد.

کاربرد کاغذ دیواری چیست؟
کاربرد کاغذ دیواری چیست؟

با این کار دیگر این محصول همان چیزی که در اکثر محیط‌ها به چشم می‌خورد، نخواهد بود و چشم هر شخصی را نیز به سمت خود جلب می‌کند.

کاربردهای کاغذ دیواری در طراحی دکوراسیون داخلی

در ادامه 7 مورد از کاربردهای این محصول را برای طراحی داخلی فضای خانه معرفی می‌کنیم.

لازم نیست برای تمام دیوارها از کاغذ دیواری استفاده کنید

برخی افراد تصور می‌کنند اگر از همان نقطه ابتدایی تا گوشه‌های خانه را کاغذ دیواری بزنند، خروجی کار خیلی زیبا می‌شود. اما اصلا این طور نیست یعنی همان اندازه که استفاده کم بد است، به همان اندازه استفاده زیاد نیز چشم افراد را می‌زند.

گاهی نیز برخی دیگر تنها در جاهایی که همیشه کاغذ دیواری استفاده می‌شود مثل اتاق نشیمن و مواردی از قبیل این کار را نصب می‌کنند. در حالی که استفاده از این محصول در نزدیک آشپزخانه نیز از کاربردهای آن است.

اگر از سبک همیشگی خانه‌تان خسته شده‌اید می‌توانید تمام دیوارها را با رنگ‌های متنوع رنگ بزنید و مثلا در قسمت‎های خاصی مثل کنار میز ناهارخوری یا روشویی فقط از کاغذ دیواری استفاده کنید.


حتما بخوانید: کاغذ دیواری پذیرایی را چگونه انتخاب کنیم


استفاده از کاغذ دیواری برای ترکیب زیبایی و هماهنگی

گاهی افراد فکر می‌کنند که کاربرد کاغذ دیواری این است که تنها عیب‌های دیوار را بپوشاند، اما بهتر است این را بدانید که باید سطح یک دیوار مناسب باشد تا در نهایت خروجی کار به زیبایی هر چه تمام‌تر به نظر برسد.

اما با بهره‌گیری از روانشناسی رنگ در ترکیب با لوازم خانه می‌توان فضای زیبایی خلق کرد. همه افراد بیشتر در خانه‌هایشان از رنگ‌های کرم و این سبک‌ها استفاده می‌کنند، اما گفتیم کمی جسور باشید و رنگ‌های پر انرژی و شاد انتخاب کنید.

استفاده از کاغذ دیواری برای ترکیب زیبایی و هماهنگی
استفاده از کاغذ دیواری برای ترکیب زیبایی و هماهنگی

البته همه این‌ها به نحوه چیدمان وسیله‌ها و رنگ‌ پرده، فرش، مبلمان و لوازم دیگر بستگی دارد. بنابراین به هیچ عنوان استفاده از هارمونی رنگ‌ها را از خاطر نبرید.

استفاده از اندازه‌های متضاد

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که این تیتر چه معنایی دارد؟ در حقیقت منظور این است که از مقیاس‌های متضاد با طرح‌های دیگر لوازم استفاده کنید.

اجازه دهید بیشتر توضیح دهیم. مثلا اگر گل‌های پرده یا فرشتان درشت است، سعی کنید طرحی برای کاغذ دیواری استفاده کنید که ریز باشد، چون اگر هر دو درشت باشد خیلی فضای خانه را شلوغ نشان می‌دهد.

در حقیقت با این کار تعادل و هماهنگی خوبی ایجاد می‌شود. با کنار هم قرار دادن طرح‌های بزرگ و کوچک در کنار هم از دیدن خروجی کار شگفت‌زده شوید.


حتما بخوانید: خرید کاغذ دیواری


به کارگیری رنگ‌های خنثی برای کاغذ دیواری

همانطور که گفتیم انتخاب رنگ برای کاغذ دیواری کاملا سلیقه‌ای است، اگر فردی هستید که رنگ‌های گرم یا پر انرژی را دوست ندارید، اصلا اصراری نیست چون می‌توان برای طراحی خانه از رنگ‌های خنثی نیز بهره برد.

در حقیقت هیچ قانونی در استفاده از رنگ‌های گرم، سرد یا خنثی وجود ندارد. تنها با تصمیم‌گیری در مورد رنگ آن فضا، بقیه اجزا به ویژه کاغذ دیواری را طوری انتخاب کنید که با آن متناسب باشد.

لازم نیست حتما از قاعده تضاد برای رنگ‌ها بهره ببرید، چون این طور حداقل خیالتان راحت است که از مد نمی‌افتد و همیشه حس خوبی را به شما منتقل می‌کند.

طراحی روشویی با کاغذ دیواری

اصولا در تمام خانه‌ها دیده می‌شود که دیوارها را با کاشی و سرامیک می‌پوشانند، اما استفاده از کاغذ دیواری وینیلی که مقاومت خوبی در برابر آب دارد خیلی می‌تواند زیباتر از کاشی باشد.

به کارگیری رنگ‌های خنثی برای کاغذ دیواری
به کارگیری رنگ‌های خنثی برای کاغذ دیواری

با این محصول اطراف روشویی خود را به خوبی تزئین کنید و جلوه‌ای خیلی لوکس نیز به خانه‌تان بدهید. البته سعی نکنید از یک طرح شلوغ برای بالا تا پایین استفاده کنید، مثلا بخشی از آن را رنگ بزنید و در کنارش از کاغذ دیواری نیز بهره ببرید.

تزئین خلاقانه کمد با کاغذ دیواری

هیچ کسی شما را مجبور نمی‌کند که تنها کاغذ دیواری را روی دیوار بچسبانید، اما چون از همان اول مدام چنین چیزی را دیده‌ایم الان همیشه تصور می‌کنیم امکان استفاده از آن در قسمت‌های دیگر وجود ندارد.

با تغییر سبک دکوراسیون، اگر کمی کاغذ دیواری اضافه در اختیار دارید می‌توانید در و پنجره، کشو و کمدها را تزئین کنید. اگر می‌خواهید اوج نوآوری را در کار به خرج دهید چند مدل را با هم ترکیب کنید تا خروجی کار جذاب‌تر به نظر برسد.

این ایده برای درهای قدیمی یا کمدهایی که قسمتی از آن خراب شده است، خیلی مناسب خواهد بود. چون می‌توانید با صرف هزینه خیلی کم در مقایسه با خرید در یا کمد نمای دوست‌داشتنی نیز به خانه خود ببخشید و از خلاقیت خود کیف کنید.


حتما بخوانید: انواع کاغذ دیواری رو بشناسیم


پله‌ها را با کاغذ دیواری طراحی کنید

اگر خانه‌تان طوری است که پله می‌خورد به ویژه اگر ورودی خانه باشد، می‌توان از کاغذ دیواری برای طراحی پله‌ها استفاده کرد. در حقیقت چون ورودی است می‌تواند تاثیر زیادی روی حس و حال افراد بگذارد.

پله‌ها را با کاغذ دیواری طراحی کنید
پله‌ها را با کاغذ دیواری طراحی کنید

سخن نهایی

همان طور که در ابتدای مقاله کاربردهای کاغذ دیواری اشاره کردیم ما تصمیم گرفتیم به کاربرد کاغذ دیواری از دیدگاه دیگری نگاه کنیم و بیشتر سعی داشتیم به شما بگوییم از همین محصول جدا از پوشاندن دیوار‌ها، چگونه برای کارهای دیگری می‌توان استفاده کرد.

از ترکیب با دیوارهای رنگی گرفته تا طراحی پله‌ها، همه و همه چیزهایی است که خیلی ساده و تنها با داشتن کمی خلاقیت امکان پذیر است. حتما شما هم یک بار امتحان کنید، چون از نتیجه نهایی لذت خواهید برد.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *